Miejsko-Gminne Przedszkole Samorządowe w Nowogrodzie Bobrzańskim

Miejsko Gminne Przedszkole Samorządowe w Nowogrodzie Bobrzańskim

Co robić z dziećmi w domu? – podpowiadamy

gra

Szanowni Rodzice, z powodu zaleceń dotyczących ograniczania pobytu dzieci poza domem podpowiadamy co możemy robić, by ten czas był wspierający dla rozwoju dziecka i Waszych relacji. W związku z tym, że my mamy do czynienia z dziećmi w wieku przedszkolnym, w którym główną potrzebą dzieci jest zabawa, zadanie domowe możemy zadać tylko jedno: BAWCIE SIĘ Z DZIEĆMI i POZWALAJCIE IM NA ZABAWĘ!
Podpowiadamy, że jeśli chcecie Państwo autentycznie wspierać rozwój Waszych dzieci to możecie:
– czytać im książki,
– bawić się, układać puzzle, klocki, itp.
– wspólnie z nimi rysować, lepić z plasteliny,
– grać w planszówki i inne gry,
– wspólnie się gimnastykować,
– majsterkować, szyć, wyklejać
– dawać im czas na swobodne zabawy i czas tylko dla siebie,
– zachęcać je do pomagania przy gotowaniu, pieczeniu
– uczyć wykonywania prostych obowiązków domowych, jak wycieranie kurzy i odkurzanie.
Wszystkie te działania będą wspierały rozwój poznawczy dziecka, ćwiczyły małą i dużą motorykę, mogą też rozwijać słownictwo i zdolności komunikacyjne.
Pamiętajmy też, że czas spędzony wspólnie będzie bezcenny dla Waszych rodzin i dla Waszych relacji. Bardzo ciepło wszystkich pozdrawiamy i mamy nadzieję, że niedługo będziemy mogli znów spotkać się w przedszkolu.

gra
Co robić z dziećmi w domu? – podpowiadamy
Przewiń na górę