Miejsko-Gminne Przedszkole Samorządowe w Nowogrodzie Bobrzańskim

Miejsko Gminne Przedszkole Samorządowe w Nowogrodzie Bobrzańskim

Spotkanie z autorem bajek – Wacławem Kozdrójem

Dzisiaj (06.11.19) grupę 6-latków w przedszkolu na ul. Kościuszki odwiedził autor literatury dziecięcej Wacław Kozdrój.

Pan Wacław z zawodu jest bibliotekarzem, a z zamiłowania bajkopisarzem. Dzieci i ich codzienne sytuacje są motywacją dla tworzenia nowych historii. Nasz gość ochoczo opowiadał o swojej twórczości i zapoznał nas z bohaterami swoich bajek. Szczerze odpowiadał na pytania dzieci, a nie wszystkie były łatwe. Dzieci pytały o to „Czy smoki są prawdziwe?”, „Jaką pełnią funkcję?”, „ Jakie mają obowiązki w zamkach?”… Swoją obecnością Pan Wacław zachęcił dzieci do czytania bajek i do własnego pisania. W zamian za to, otrzymał pięknie przygotowane przez dzieci prace plastyczne, które jak sam oznajmił, staną się inspiracją do kolejnych bajek.

Spotkanie z autorem bajek – Wacławem Kozdrójem
Przewiń na górę