Miejsko-Gminne Przedszkole Samorządowe w Nowogrodzie Bobrzańskim

Miejsko Gminne Przedszkole Samorządowe w Nowogrodzie Bobrzańskim

Zajęcia na temat bezpieczeństwa nad wodą

Ratownictwo

W dniu 14.06.19 Grupa III z Przedszkola na ul. Kościuszki uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych w Szkole Podstawowej nr 2 w Nowogrodzie Bobrzańskim dotyczących ratownictwa wodnego i bezpieczeństwa podczas odpoczynku nad wodą.

Po części teoretycznej dzieci brały udział w zajęciach praktycznych nad tzw. ,,Basenami”.  Dzieci miały możliwość obejrzenia symulacji akcji ratunkowej. Pomagały również uratować poszkodowanego. Po zakończonych ćwiczeniach pracownicy WOPR z Zielonej Góry upewnili się czy dzieci są świadome zagrożeń, jakie mogą na nie czekać podczas wakacyjnych zabaw nad akwenami wodnymi. Pięciolatki wykazały się znajomością tematu, a ratownicy mogli odjechać z poczuciem spełnionego zadania. Dziękujemy Panu Bogdanowi Łozińskiemu za włączanie przedszkolaków w akcje promujące bezpieczeństwo.

 

 

Bezpieczeńsywo
Zajęcia na temat bezpieczeństwa nad wodą
Przewiń na górę