Miejsko-Gminne Przedszkole Samorządowe w Nowogrodzie Bobrzańskim

Miejsko Gminne Przedszkole Samorządowe w Nowogrodzie Bobrzańskim

Wycieczka do Muzeum w Drzonowie

Drzonów

W dniu 03.06.2019 r. dzieci z przedszkola przy ul. Kościuszki 42 odwiedziły Muzeum Wojska Polskiego w Drzonowie. Muzeum to miejsce spotkania z historią, a sama instytucja ma bogatą ofertę edukacyjną dopasowaną do potrzeb różnych grup wiekowych. Oglądając muzealne zbiory dzieci miały okazję przybliżyć sobie historię polskich dążeń i walk w drodze do odzyskania niepodległości. Obejrzały kolekcję ciężkiego sprzętu wojskowego prezentowanego w muzealnym parku oraz w pawilonie ekspozycyjnym. Miały okazję posiedzieć w prawdziwym samolocie i w wozie pancernym. Dodatkową atrakcją była przejażdżka zabytkowym transporterem opancerzonym. Mimo upalnej pogody dzieci miło spędziły czas.

Więcej zdjęć na naszym FB 🙂

Wycieczka do Muzeum w Drzonowie
Przewiń na górę