Miejsko-Gminne Przedszkole Samorządowe w Nowogrodzie Bobrzańskim

Miejsko Gminne Przedszkole Samorządowe w Nowogrodzie Bobrzańskim

Wycieczka pociągiem

Smerfy poznają zawód krawcowej, konduktora oraz maszynisty – wycieczka pociągiem

Aby pogłębić wiedzę i przyjrzeć się z bliska pracy krawcowej, konduktora i maszynisty 13 grudnia Smerfy wybrały się na wycieczkę pociągiem do mamy Pani Magdy Wiernowolskiej, która jest krawcową. Dzieci poznały maszynę do szycia oraz rzeczy potrzebne krawcowej do pracy. Smerfy zostały poczęstowane pysznymi domowymi bułeczkami, a na zakończenie wycieczki w prezencie otrzymały pościel do wózka dla lalek uszyty przez mamę Pani Magdy. Wycieczka była niezwykłą przygodą ponieważ dzieci miały okazję przejechać się pociągiem w obie strony oraz poznać trzy zawody podczas jednej wycieczki. Dzieci piszczały z zachwytu, gdy pociąg przejeżdżał przez most. Dla części Smerfów była to pierwsza podróż pociągiem. Wycieczka była wspaniała, a dzieci wróciły do przedszkola pełne wrażeń. Z tak grzecznymi Smerfami można pojechać na drugi koniec Polski… nawet pociągiem

Wycieczka pociągiem
Przewiń na górę