Miejsko-Gminne Przedszkole Samorządowe w Nowogrodzie Bobrzańskim

Miejsko Gminne Przedszkole Samorządowe w Nowogrodzie Bobrzańskim

Lekcja ekologii

W dniu 5.11.2019 r. przedszkolaki z obu przedszkoli wzięły udział w projekcie „Boberek uczy segregować odpady”. Zajęcia przygotowane zostały przez nieformalną grupę Pomocne Boberki,a w roli głównej wystąpił nowy Boberek Junior. Celem zajęć jest nauczyć dzieci prawidłowego sortowania odpadów. Dzieci odpowiedziały na serię pytań dotyczących otaczających nas śmieci, wysłuchały jak ważna jest troska o środowisko naturalne. Na koniec zajęć otrzymały ulotki przypominające jak prawidłowo segregować odpady.
Patronem przedsięwzięcia jest Lubuskie Stowarzyszenie Rozwoju Lokalnego „Optimum”. Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich w ramach projektu pn. „Startuj z FIO!-Nowy początek”.

Z edukacyjnego punktu widzenia przygotowane zajęcia to cenna inicjatywa. Dziękujemy za pomysł pomysłodawcom projektu, Urzędowi Gminy Nowogród Bobrzański za działania cenne edukacyjnie i wspieranie przedszkola w uczeniu postaw proekologicznych najmłodszych mieszkańców miasta i gminy, a Paniom Justynie Pacan i Annie Zapotocznej dziękujemy za zaangażowanie i poprowadzenie warsztatów. Z radością czekamy na kolejne spotkanie!

Lekcja ekologii
Przewiń na górę