Miejsko-Gminne Przedszkole Samorządowe w Nowogrodzie Bobrzańskim

Miejsko Gminne Przedszkole Samorządowe w Nowogrodzie Bobrzańskim

SMERFY U LEKARZA

u lekarza

Dnia 10 października grupa Smerfów z przedszkola przy ul Kościuszki odwiedziła przychodnie MEDICUS w Nowogrodzie Bobrzańskim .
Pani doktor Ewa Machnicka-Smolińska opowiedziała dzieciom o zawodzie lekarza, który wykonuje, pokazała Smerfom swoich pomocników (różne przyrządy i aparaty), które pomagają postawić diagnozę, czy dokonać bilansu dzieci. Smerfy mogły samodzielnie zmierzyć sobie gorączkę, dotknąć i obejrzeć prawdziwy stetoskop. Obejrzeliśmy specjalną miarę, która pokazywała czy ktoś ma nadwagę czy nie. Razem z panią doktor Smerfy odwiedziły gabinet stomatologiczny, w którym pani pielęgniarka zapoznała dzieci z wyposażeniem gabinetu, wyjaśniła jak się leczy zęby, pokazała dzieciom działanie sprzętu medycznego. Każdy Smerf mógł usiąść na fotelu, na którym pani dentystka leczy zęby. Na koniec wizyty dzieci dostały od pani doktor drobny upominek.
Dzieci wzbogaciły swoją wiedzę na temat zdrowia, dbania o higienę i zdrowego odżywiania. Smerfy dowiedziały się jak ważne dla zdrowia są szczepienia. Zadowolone dzieci w podziękowaniu za ciekawą wizytę wręczyły podziękowanie oraz słodki upominek. Wychowawczyni pani Magda Wiernowolska oraz Smerfy serdecznie dziękują Pani doktor Ewie Machnickiej-Smolińskiej za znalezienie czasu na spotkanie, za przybliżenie nam zawodu lekarza oraz za przekazanie cennych rad dotyczących naszego zdrowia. DZIĘKUJEMY!!!

u lekarza
SMERFY U LEKARZA
Przewiń na górę