Miejsko-Gminne Przedszkole Samorządowe w Nowogrodzie Bobrzańskim

Miejsko Gminne Przedszkole Samorządowe w Nowogrodzie Bobrzańskim

Smerfy z wizytą u weterynarza

weterynarz

Dnia 19.11.2019r. grupa Smerfów  wybrała się na wycieczkę  do gabinetu weterynaryjnego w Nowogrodzie Bobrzańskim. Celem naszego spotkania było poznanie pracy weterynarza, uświadomienie dzieciom, że zwierzęta też chorują i wymagają pomocy i leczenia. 
Smerfy  dowiedziały się na czym polega praca weterynarza. Pani doktor weterynarii Julita Witkiewicz – mama Sebastiana opowiedziała o sposobie pielęgnacji zwierząt domowych, pokazała jak bada się i leczy zwierzęta, a także jak należy się zachować podczas kontaktu z niebezpiecznym zwierzęciem.  Dzieci poznały narzędzia medyczne potrzebne do badania zwierząt. Z wielkim zaciekawieniem oglądały gabinet. Pani Julita opowiedziała do czego służą znajdujące się w nim urządzenia. Smerfy poznały urządzenie do badania – USG, mikroskop, stół do zabiegów operacyjnych. Dzieci brały aktywny udział w spotkaniu i chętnie opowiadały o swoich małych przyjaciołach i ich problemach ze zdrowiem. 
Smerfy pięknie dziękują mamie Sebastiana pani Julicie Witkiewicz za to ciekawe i pouczające spotkanie.  DZIĘKUJEMY 😊😀

Smerfy z wizytą u weterynarza
Przewiń na górę